wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Świętokrzyskie - Obiekty turystyczne

Mazowieckie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Świętokrzyskie

Województwo Świętokrzyskie to centralny obszar Polski, położony na wyżynie Kieleckiej, Małopolskiej i w Niecce Nidziańskiej. Historycznie jest obszarem silnym przemysłowo, obecnie wciąż rozwinięty gospodarczo rozwija drugą odnogę – turystykę. Z roku na rok świętokrzyskie jest coraz chętniej odwiedzane przez przyjezdnych, głównie ze względu na coraz większą ilość czekających atrakcji.

Odwiedzając tereny świętokrzyskie nastaw się ogromną porcję atrakcji. Czekają tu na Ciebie liczne parki, rezerwaty i pomniki przyrody: Świętokrzyski Park Narodowy, Zespół Parków Krajobrazowych Ponidzia, Zespół Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich czy Dąb Bartek. Nie brakuje również wartych odwiedzenia jaskiń – Zbójeckiej w Łagowie czy znanej na całym świecie Jaskini Raj.

Atrakcje Świętokrzyskiego

Spośród atrakcji kulturowo-religijnych, do najbardziej polecanych należą: Kościół z XIII wieku w Tarczku, Zespół Klasztorny – Święty Krzyż oraz Zespół Klasztorny Cystersów w Wąchocku. Warto również, by Twoja noga stanęła w Radkowicach – czeka tam piękny, drewniany kościół w 1621 roku, zachowany niemalże w idealnym stanie.

A jeśli nie turystyka religijna? Atrakcje Świętokrzyskiego to wiele zabytków techniki i atrakcji archeologicznych – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Muzeum Minerałów i Skamieniałości czy Zabytkowa zapora w Brodach to tylko początek wędrówki po Świętokrzyskim. Czeka na Ciebie podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu, Ruiny Walcowni w Nietulisku i wiele, wiele innych.