wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Podkarpackie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Podkarpackie

Podkarpacie jest najbardziej wysuniętym na południe województwem Polski, położonym w obrębie Karpat, Pogórza Beskidzkiego, Beskidów a także niewielkiego fragmentu Roztocza. Cechuje się dużym zróżnicowaniem wysokości topograficznej, ze względu na to, iż gro terenów zajmują rejony górskie i pogórzyste. Województwo podkarpackie cieszy się czystym, leśno-górskim klimatem.

W związku z położeniem geograficznym, województwo podkarpackie odznacza się najniższym w Polsce wskaźnikiem urbanizacji. Zaludnienie jednak tylko w teorii jest niskie – region przyciąga ogromną ilość turystów, zarówno w sezonie wakacyjnym, jesiennym a także zimowym. W szczycie sezonu, ilość osób na metr kwadratowy zwiększa się nawet czternastokrotnie.

Atrakcje Podkarpacia

Na Podkarpacie przyciągają góry. Przepiękne trasy Bieszczad i Beskidów, połoniny, łąki i schroniska górskie tworzą niepowtarzalny klimat, niepodrabialny nigdzie indziej, nienaruszony dotykiem cywilizacji. Bieszczadzki Park Narodowy określany jest jako najdziksze miejsce w Polsce, wypełnione naturą i nieskażone człowiekiem, najpiękniejszą atrakcję Podkarpacia.

Poza terenami górskimi Podkarpacie słynie również z atrakcji turystycznych. Warto tu odwiedzić Rzeszowski Rynek, Zamek w Łańcucie czy Skansen w Sanoku. Mniej popularnymi miejscami, które zachwycą przyjezdnych jest przemyskie Stare Miasto, Muzeum Ikon w Sanoku, a także Zamek w Baranowie Sandomierskim. Chwilę oddechu złapać wart również nad Jeziorem Solińskim, największej atrakcji turystycznej Soliny.

 

 

 

Informacja

Powyższy tekst został przedstawiony jedynie dla celów demonstracyjnych. Ze względu na różny układ czcionek i kolorów - tekst po opublikowaniu na Państwa stronie www może wyglądać inaczej.