wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Opolskie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Opolskie

Jeśli szukasz miejsca z najmniejszą liczbą mieszkańców w Polsce, położonego na południu kraju, odnajdziesz je, kierując się na Opolszczyznę. Region opolski, położony nad Odrą i Nysą Kłodzką przepełniony jest mieszanką kulturową Polaków, Niemców oraz Ślązaków. Co ciekawe – nawet obecni Opolanie są identyfikowani jako potomkowie powyższych narodów. W efekcie mamy tu do czynienia z dużym przemieszaniem etnograficznym i kulturowym. 

Multikulturowość Opolszczyzny ma swoje efekty - województwo opolskie bogate jest w miejsca turystyki religijnej – czeka tu na Ciebie Katedra Świętego Krzyża, piękna Bazylika na Górze Świętej Anny, Kościół św. Mikołaja oraz św. Wawrzyńca. Spacerując po opolskich miastach znajdziesz również inne bazyliki, kościoły a także cerkwie.

Atrakcje Opolszczyzny

Wśród opolskich atrakcji nie brakuje również muzeów – z Muzeum Wsi Opolskiej na czele. To najlepsze miejsce aby złapać dystans wobec współczesności i choć na chwilę dać się ponieść duchowi tradycji. Warto zobaczyć także Muzeum Piastów Śląskich, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych oraz Muzeum Gazownictwa. A to i tak tylko nieliczne z atrakcji opolskiego.

Odwiedzając Opolszczyznę nie zapomnij o najbardziej wyjątkowych atrakcjach, które zachwycą całą rodzinę. Słoneczny dzień przeznacz na relaks w opolskim Ogrodzie Zoologicznym, bardziej pochmurne na wypad do Zamku Moszna. Niedaleko Ciebie znajduje się również Jura Park w Krasiejowie – lekka nutka prehistorii wtopionej w dzisiejsze czasy. Na zakończenie propozycją może okazać się Wieża Piastowska i obserwacja okolic Opola z wysokości.

Agroturystyka u Elli
Iława
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Iława
Serdecznie zaparaszamy!
Gospodarstwo Agroturystyczne POD LIPAMI
Skałągi
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Skałągi
Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Lipami Bożeny i Mariusza Olejników pragnie serdecznie wszystkich zaprosić do odpoczynku we wspaniałej, cichej i malowniczej okolicy.
Willa Zdrojowa
Głuchołazy
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Głuchołazy
Turystów i wczasowiczów, którzy szukają dobrego wypoczynku, spokoju i kontaktu z przyrodą (głównie z górami) zapraszamy do Willi Zdrojowej w Głuchołazach.
Agroturystyka Krystyna Mieczysław Studzińscy
Namysłów
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Namysłów
W małej spokojnej miejscowości, 5 km oddalonej od Namysłowa, pomiędzy Wrocławiem a Opolem mamy wspaniały dom który czeka na Państwa odwiedziny przez cały rok.
Pokoje Gościnne "Jezioranka" domki,pensjonaty,hotele zobacz
Nysa
Jezioro Nyskie posiada piękną piaszczystą plażę, są tam dobre warunki do wędkowania i uprawiania sportów wodnych.