wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Mazowieckie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Mazowieckie

Województwo mazowieckie to kraina mlekiem i miodem płynąca, położona w centralnej Polsce. Plasuje się na pierwszym miejscu zarówno pod względem powierzchni, jak i ludności, wygrywa z innymi regionami także stopniem rozwinięcia cywilizacyjnego, technologią oraz… cenami. Znajduje się w większości na płaskich, nizinnych terenach, przez co krajobraz staje się dość jednolity.

Mazowieckie to region, który napędza Polskę gospodarczo, generując prawie 22% PKB. Najlepiej rozwinięty jest ty przemysł budowlany i montażowy, informatyczny oraz logistyczny. Mazowsze generuje ogromną ilość miejsc pracy, znacząco obniżając w Polsce stopę bezrobocia. Ale gospodarka tutaj to nie wszystko, czym region może się poszczycić…

Atrakcje Mazowsza

Atrakcje Mazowsza przyciągają i będą przyciągać. Znajdują się tutaj miejsca znane w całej Europie, sztandarowe polskie perełki turystyczne.  Czekają tu na Ciebie Łazienki Królewskie, cudowne miejsce, gdzie wiewiórki jedzą turystom z rąk, przepiękna warszawska Starówka, Krakowskie Przedmieście czy Plac Zamkowy. Biblioteka Uniwersytecka zachwyci Cię niezwykłymi ogrodami na dachu świata.

Mazowieckie obfituje również w muzea o ogromnej wartości historycznej – Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Wojska Polskiego.  Gwiazdą nowoczesności atrakcji Mazowsza jest Centrum Nauki Kopernik, miejsce nauki i rekreacji dla całej rodziny. Aby odpocząć po trudach zwiedzania atrakcji Mazowieckiego, warto zajrzeć na chwilę relaksu do Ogrodu Saskiego lub na Barbakan