wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Lubuskie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Lubuskie

Województwo lubuskie, zwane też lubuszczyzną to drugie najmniejszym województwem w Polsce oraz o najmniejszej liczbie mieszkańców. Charakteryzuje się największą lesistością w całym kraju. Zlokalizowane jest w zachodniej części kraju, na pradolinach i pasach wysoczyznowych oraz w przeważającej części na obszarze nizinnym, dzięki czemu krajobraz cieszy się dużą różnorodnością. 

  Lubuszczyzna jest bardzo dobrze wyposażonym i zorganizowanym ośrodkiem akademickim, cieszącym się wysokim poziomem edukacyjnym. Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Zielona Góra i Żagań przyciągają coraz więcej studentów, a co za tym idzie nakręcają ruch turystyczny w lubuskich rejonach. Coraz więcej osób przyjeżdża też, by podziwiać lubuskie atrakcje turystyczne. I racja, jest co!

Atrakcje Lubuskiego

Najbardziej cenione, choć niekoniecznie popularne, lubuskie atrakcje które warto zobaczyć to Międzyrzecki Rejon Umocniony – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy, jedno z najciekawszych miejsc w Polsce, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu a także Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim

Jeśli chcesz zanurzyć się w lubuskich krajobrazach, odpocząć w pięknej i spokojnej okolicy wybierz się do Parku Mużakowskiego, Parku Wiosny Ludów lub na Bulwar Nadwarciański. Oddechu nabierzesz również w zielonogórskiej Palmiarni, na szczycie Winnego Wzgórza. Ogromny zachwyt wzbudzają również Mury Obronne oraz perełka lubuskich wsi – Skansen Ochla. Województwo lubuskie to skarbnica piękna i relaksu.