wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Lubelskie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to region położony w środkowo-wschodniej Polsce, graniczny z Ukrainą, pełen zjawiskowych pałaców, zamków i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Lubelskie jest określane jako najbardziej wieloetniczny region w Polsce. W wielu miejscach zdobycze cywilizacji nie zdołały jeszcze zniweczyć piękna natury, dzięki czemu mamy możliwość obcowania z pięknem przyrody, zachowaliskami przeszłości i klasycznym pięknem.  

Wielu kojarzy również Lubelszczyznę z włoską Toskanią, odwołując się do jej krajobrazów – ogromu pól i lasów, malowniczo zdobiących widnokrąg, całego spektrum roślinności i dzikiej zwierzyny a także piękna, zachowanej jeszcze na wsiach, starej, polskiej zabudowy, wciąż niepokonanej przez nowoczesność i rozwój technologii.

Atrakcje Lubelszczyzny

Lubelszczyzna obfituje w miejsca warte odwiedzenia – niektóre na chwilę, inne na dłużej. Na pierwszy plan wysuwają się muzealne atrakcje lubelszczyzny: Majdanek: miejsce pamięci okrutnej zagłady, Muzeum Wsi Lubelskiej utrzymane w klimacie staropolskiej wsi różnych epok, eleganckie  Muzeum Pałacu Zamojskich czy choćby zamojska Rotunda albo Synagoga.

Dla niezainteresowanych muzeami Lubelszczyzna szykuje inne atrakcje. Przepiękne starówki – w Lublinie czy Zamościu, Chełmskie Podziemia, niesamowita Ściana Płaczu w Kazimierzu Dolnym lub Zamek w Janowcu czekają na ich odkrycie i zachwyt turystów. A jeśli jesteś zwolennikiem natury – setki ścieżek pieszych i rowerowych pozwolą na aktywne spędzanie czasu na łonie lubelskiej przyrody.