wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Łódzkie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Łódzkie

Województwo Łódzkie, centralny region Polski, to tereny położone na pograniczu Niżu Środkowoeuropejskiego oraz Wyżyn Polskich. Łączy się w nim rozległa równina oraz pagórkowe południowe tereny. Ze względu na takie ułożenie geograficzne jest to kraina zmienności pogodowej, przejściowego klimatu i zawirowań atmosferycznych. Poczuć tu można klimat zarówno wysokościowy jak i nizinny.

Tereny łódzkie są doskonale rozwinięte gospodarczo, logistyczne i strukturalnie. Zdarzają się opinie, mówiące o mieście fabryk, ruin i smutnych budynków, jednakże jest to tylko fragment, opisujący część terytorium Łodzi. Niewiele dalej pojawiają się miejsca, obok których nie da się przejść obojętnie, a tym bardziej nie sposób zapomnieć.

Atrakcje Łódzkiego

Obowiązkowym punktem zwiedzania województwa łódzkiego jest Manufaktura oraz ulica Piotrowska – niesamowita, zaskakująca i otwierająca z wrażenia oczy każdego z turystów. Nieco inny klimat wprowadza Cmentarz Żydowski, osnuty mistycyzmem i tajemnicą oraz smutne, wręcz porażające Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Zdecydowanie przyjemniejszymi dla ducha miejscami, które warto odwiedzić są: Park Łagiewnicki, najpiękniejszy zwłaszcza w jesieni, Księży Młyn oraz Muzeum Włókiennictwa, gdzie przepadniesz na kilka ładnych godzin. Obleganymi przez turystów atrakcjami województwa łódzkiego są również Atlas Arena oraz Łódzki Ogród Botaniczny.