wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Łódzkie - Obiekty turystyczne

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Łódzkie

Województwo Łódzkie, centralny region Polski, to tereny położone na pograniczu Niżu Środkowoeuropejskiego oraz Wyżyn Polskich. Łączy się w nim rozległa równina oraz pagórkowe południowe tereny. Ze względu na takie ułożenie geograficzne jest to kraina zmienności pogodowej, przejściowego klimatu i zawirowań atmosferycznych. Poczuć tu można klimat zarówno wysokościowy jak i nizinny.

Tereny łódzkie są doskonale rozwinięte gospodarczo, logistyczne i strukturalnie. Zdarzają się opinie, mówiące o mieście fabryk, ruin i smutnych budynków, jednakże jest to tylko fragment, opisujący część terytorium Łodzi. Niewiele dalej pojawiają się miejsca, obok których nie da się przejść obojętnie, a tym bardziej nie sposób zapomnieć.

Atrakcje Łódzkiego

Obowiązkowym punktem zwiedzania województwa łódzkiego jest Manufaktura oraz ulica Piotrowska – niesamowita, zaskakująca i otwierająca z wrażenia oczy każdego z turystów. Nieco inny klimat wprowadza Cmentarz Żydowski, osnuty mistycyzmem i tajemnicą oraz smutne, wręcz porażające Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Zdecydowanie przyjemniejszymi dla ducha miejscami, które warto odwiedzić są: Park Łagiewnicki, najpiękniejszy zwłaszcza w jesieni, Księży Młyn oraz Muzeum Włókiennictwa, gdzie przepadniesz na kilka ładnych godzin. Obleganymi przez turystów atrakcjami województwa łódzkiego są również Atlas Arena oraz Łódzki Ogród Botaniczny.

Noclegi Kacperek
Kleszczów
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Kleszczów
Zapraszamy do współpracy: firmy, gości indywidualnych.
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy KAMION
Wierzchlas
domki,pensjonaty,hotele zobacz
Wierzchlas
Piękny krajobraz, przyrodnicze bogactwo, ciekawa kultura i wspaniały, leczniczy klimat to cechy które wyróżniają nas spośród innych terenów.