wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Kujawsko-pomorskie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Kujawsko-Pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie to śródziemnomorski klimat, połączony z ujawniającymi się niemal wszędzie wstawkami historii – średniowiecznymi grodami, fortyfikacjami, pozostałościami kopalni odkrywkowych i mnóstwem jaskiń. To miejsce, gdzie czas się zatrzymał i zapomniał ruszyć naprzód, zostawiając nam pole do obserwacji przeszłości.

Kujawy położone są w północno-centralnej części kraju, na ziemiach morenowych, w strefie krajobrazu młodoglacjalnego. Występuje tu wiele pozostałości po okresie zlodowacenia – formy pagórkowate, jeziora polodowcowe, ogromnie zróżnicowana rzeźba terenu. Gdzieniegdzie na Kujawach lub Pomorzu odkryć można również płaszczyste równiny. 

Atrakcje Kujawsko-Pomorskiego

Wartościowymi atrakcjami kujawsko-pomorskiego są: gotycki Ratusz w Toruniu wraz z pobliskim rynkiem, Szlak Piastowski, łączący trzy wczesnopiastowskie grody, Brama Wodna w Grudziądzu a także okoliczne Spichrze. Będąc w Kujawsko-Pomorskim, choćby przejazdem, koniecznie odwiedź Osadę w Biskupinie, poczujesz klimat życia w czasach, które obecnie są już dawno zapomniane.

Po trudach zwiedzania atrakcji kujawsko-pomorskiego zatrzymaj się nad Jeziorem Gopło i odpocznij w jego krasie, zachwycając się okolicznymi widokami. Możesz zajrzeć również do rezerwatu przyrody „Jeziorka Kozie”, położonego na zarastających jeziorach wytopiskowych. To malownicze miejsce pokaże Ci, jak pięknie na Kujawach „pływa” ziemia…

"Domeczek Na Wzgórzu" domki,pensjonaty,hotele zobacz
Zbiczno
SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! WYNAJEM DOMU -3 - 6 dób - 280 zł doba 7 - 30 dób - 250 zł doba