wg regionu

wg województwaZnajdź obiekt

Wyniki wyszukiwania

Szukaj:
Wyszukaj wpisy które posiadają:
Wojewodztwo i Region:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Pokoje:
Wyposażenie:
Na terenie obiektu :

Kujawsko-pomorskie - Obiekty turystyczne

Szanowny Użytkowniku,

Zobowiązujemy się chronić Twoje dane. Aby zapewnić jak największą przejrzystość naszych działań oraz umożliwić Ci kontrolowanie Twoich danych, zaktualizowaliśmy Politykę prywatności.

Z tych zaktualizowanych polityk prywatności dowiesz się, jak traktujemy Twoje dane osobowe, jakie masz prawa, a także w jaki sposób możesz z nich skorzystać.
Zaktualizowane polityki prywatności weszły w życie 25 maja 2018 r., aby zapewnić spełnienie wymogów nowego europejskiego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych („RODO”).
 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Kujawsko-Pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie to śródziemnomorski klimat, połączony z ujawniającymi się niemal wszędzie wstawkami historii – średniowiecznymi grodami, fortyfikacjami, pozostałościami kopalni odkrywkowych i mnóstwem jaskiń. To miejsce, gdzie czas się zatrzymał i zapomniał ruszyć naprzód, zostawiając nam pole do obserwacji przeszłości.

Kujawy położone są w północno-centralnej części kraju, na ziemiach morenowych, w strefie krajobrazu młodoglacjalnego. Występuje tu wiele pozostałości po okresie zlodowacenia – formy pagórkowate, jeziora polodowcowe, ogromnie zróżnicowana rzeźba terenu. Gdzieniegdzie na Kujawach lub Pomorzu odkryć można również płaszczyste równiny. 

Atrakcje Kujawsko-Pomorskiego

Wartościowymi atrakcjami kujawsko-pomorskiego są: gotycki Ratusz w Toruniu wraz z pobliskim rynkiem, Szlak Piastowski, łączący trzy wczesnopiastowskie grody, Brama Wodna w Grudziądzu a także okoliczne Spichrze. Będąc w Kujawsko-Pomorskim, choćby przejazdem, koniecznie odwiedź Osadę w Biskupinie, poczujesz klimat życia w czasach, które obecnie są już dawno zapomniane.

Po trudach zwiedzania atrakcji kujawsko-pomorskiego zatrzymaj się nad Jeziorem Gopło i odpocznij w jego krasie, zachwycając się okolicznymi widokami. Możesz zajrzeć również do rezerwatu przyrody „Jeziorka Kozie”, położonego na zarastających jeziorach wytopiskowych. To malownicze miejsce pokaże Ci, jak pięknie na Kujawach „pływa” ziemia…